• موضوع این وبسایت تاریخ می باشد و هیچ گونه تخصص و فعالیت سیاسی ندارد. این تارنما فقط تاریخ جنگ جهانی دوم در قاره اروپا را نقد و بررسی می کند.
  • این تارنما خصوصی و مستقل می باشد و به هیچ دسته و حزب و گروهی وابسته نمی باشد.
  • این تارنما هر گونه نژادپرستی را محکوم می کند. و به همه ادیان و اقوام احترام می گذارد.
  • این تارنما تمام جنایات جنگی در زمان جنگ جهانی دوم را که توسط کشورهای شوروی، آلمان نازی، ژاپن، انگلستان و آمریکا انجام شده است را محکوم می کند.
  • این تارنما صرفا تاریخ نازیسم و نازی را به طور عادلانه نقد می کند و جنایات جنگی انجام شده توسط این حکومت را محکوم می کند.

درباره ما

تاریخ معلم انسان هاست . “امام خمینی (ره)”

اهمیت تاریخ و الزام دانستن آن بر هیچ کس پوشیده نیست . هر ملتی که به پیشرفتی قابل توجه دست یافته و یا هر بزرگ مردی که دنیا را تغییر داده و نام خودش را در جهان به ثبت رسانیده کلیت تاریخ کشور خود و جهان را به خوبی می دانسته و درک کرده .
زمانی که بیماری برای درمان به نزد پزشکی می رود پزشک اولین چیزی که باید بداند تاریخچه بیمارش است ، که این بیمار سابقه داشتن چه بیماری هایی را داشته و یا در خانواده اش بیماری های موروثی بوده ، بیمار اخیرا چه کرده ، چه خورده و …
ملتها هم به همین گونه اند ، اگر واقعا بخواهند بر مشکلاتشان فائق آیند و به سمت ترقی روند، نخست باید تاریخ و گذشته خودشان و جهانی را که در آن زندگی می کنند را به خوبی بدانند !
خداوند در قرآن کريم سوره ي انعام آيه 11 در مورد عبرت آموزي از تاريخ مي فرمايد:

قل سيروا في الارض ثم انظروا کيف کان عاقبة المکذبين
(اي پيغمبر) بگو: در زمين گردش کنيد و مشاهده کنيد که عاقبت
تکذيب کنندگان چگونه بوده است.

ما نیز مستثنی نیستیم و برای به جلو بردن و پیشرفت کشورمان باید تاریخ خود و جهانی که در آن زندگی می کنیم را به خوبی بدانیم و از آن استفاده کنیم !

چرا جنگ جهانی دوم و رایش سوم ؟؟؟
شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که چرا ما تاریخ جنگ جهانی دوم و رایش سوم را ، تاریخی 6 و 12 ساله را از میان 6 هزار سال بیشتر تاریخ بشریت انتخاب کرده ایم ؟
پاسخ روشن است :
ما از میان تمام تاریخ جهان ، مهمترین و حساس ترین قسمت تاریخ دنیا که همان جنگ جهانی دوم است و از آن بین حکومت رایش سوم را انتخاب کردیم . در نگاه اول شاید بگوییم که چون جنگ جهانی دوم بزرگترین و سرنوشت سازترین جنگ تاریخ دنیا و رایش سوم بزرگترین امپراطوری تاریخ معاصر جهام بوده است ما آن را انتخاب کرده ایم ! این درست است که ما از میان میلیونها جنگ و نبردهای تاریخ دنیا بزرگترین و مهمترین آنها را انتخاب کردیم ولی دلیل مهمتر انتخاب این تاریخ، اهمیت این تاریخ در شکل گیری و ساخته شدن جهان امروز و مدرنتیه است !
نظم و مدرنتیه ای که امروز دارای آن هستیم ، شروع و استارت آن از زمان جنگ جهانی دوم و تحت فشار بودن شدید ملتها و دولتها در راس آنها رایش سوم بود که به وجود آمده . بسیاری از تشکلات و سازمانهای جهانی محصول این تاریخ و پس از آن است که مهمترین آنها سازمان ملل و اتحاد ناتو است .
دلیل دیگری که ما این موضوع را برگزیدیم تحریف و انتشار غیر معتبر این تاریخ توسط منابع غول پیکر غربی اللخصوص علیه حکومت رایش سوم بوده است . مهمترین اهداف ما ایستادگی و اعتراض به مطالب و موضوعات منتشر شده توسط رسانه ها و منابع غربی (متفقین) در این خصوص است که مورد بارز آن قضیه هلوکاست می باشد که بی شک ازاین مسئله استفاده و سوء استفاده های بیشماری در تاریخ معاصر جهان ما شده . روشن گری و پژوهش درباره مسائل این چنین مهم جنگ جهانی و تحقیق و بحث تخصصی رایش سوم از دیگر اهداف این تارنما به شمار می آید .
دلیل دیگر انتخاب موضوعیت تاریخ جنگ جهانی دوم و حکومت رایش سوم این بوده است که متاسفانه و متاسفانه در کشور ما و به زبان فارسی منبع خوب و قوی و تخصصی در زمینه تاریخ جنگ جهانی وجود ندارد ! تاریخ و موضوعی با این اهمیت (که در بالا ذکر گردیدند) در کشور ما منبعی تخصصی و مستقل ندارد . این در صورتی است که صدها و هزاران منبع تخصصی و قوی در زمینه های فیلم و موسیقی و ورزشی و تفریحی و … موجود است . لذا تصمیم گرفتیم که این خلاء عظیم را در حد توانمان پر کنیم .
دلیل دیگر انتخاب ما ، علاقه شخصی ما بوده . شخصا از دوران کودکی علاقه و اشتیاق بسیاری به تاریخ جنگ جهانی دوم و حکومت آلمان نازی داشتم ، که این مورد در بین همه دوستان من و اعضای این تارنما هم صادق است .
تارنما و انجمن تخصصی نازی و رایش سوم در تاریخ تابستان 90 به طور رسمی افتتاح گردید و آغاز به کار کرد که سابقه فعالیت این گروه در اینترنت به بیش از 4 سال باز می گردد . این تارنما کاملا تحت قوانین و هنجارهای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند و موضوعیت این تارنما تاریخ جنگ جهانی دوم و رایش سوم می باشد . تاریخ موضوعیت این تارنما است نه مباحث سیاسی ! و تاریخ حکومت رایش سوم نه تاریخ پس از آن و دهه های اخیر !
و در کنار من نیز با دوستانم که همگی علاقه خاصی به تاریخ جنگ جهانی و حکومت رایش سوم داشته و داریم جمع شده ایم که بتوانیم با کمک هم منبعی خوب و قوی درباره بزرگترین و مهمترین جنگ دنیا و بزرگترین امپراطوری تاریخ معاصر، و مهمترین و سرنوشت سازترین قسمت تاریخ بشریت ، در کشورمان ایجاد کنیم .
امید است که با کمک و حمایت همیشگی دوستانم و شما کاربران گرامی این امر تحقق یابد .
با سپاس از شما خواننده گرامی

 

مدیریت تارنمای مرجع تخصصی نازیسم و رایش سوم

All rights reserved for NaziCenter Group, Copyright© 2011-2016