سر خط مقاله ها
خانه / جنگ جهانی دوم | World War II / پیامهای آدولف هیتلر و سران نازی برای سربازان نبرد استالینگراد
27 بار پسنديده شده است

پیامهای آدولف هیتلر و سران نازی برای سربازان نبرد استالینگراد

دوستان این مطلب خیلی جالبی هست در خصوص پیامهایی که بین مرکز فرماندهی آلمان نازی و فرماندهی ارتش ششم در استالینگراد رد و بدل شدند.
همان طور که می دانید نبرد استالینگراد از مهمترین جنگهای جنگ جهانی دوم و جهان بوده. نبردی که سرنوشت و مسیر جنگ جهانی دوم را به کل تغییر داد و از این جنگ به بعد بود که نیروهای شوروی و متفقین دست بالای نیروهای آلمانی و متحدین قرار گرفتند.
نبرد استالینگراد نه تنها برای جهان نبردی سرنوشت ساز بود بلکه برای سربازان آن نبرد هم بسیار خونین و سخت بود. نبرد استالینگراد به خاطر موقعیت شهر استالینگراد ، تبدیل به جنگی کلاسیک شده بود. نبردی تن به تن و خانه به خانه. زیاد وارد جزئیات نمیشیم

نبرد استالینگراد قریب به 9 ماه به طول انجامید. طرفین اصلی این نبرد فیلدمارشال فون پاولوس که فرمانده ارتش ششم آلمان را برعهده داشتند و در طرف مقابلشان ژنرال روکوسوفسکی که فرماندهی نیروهای شوروی را بر عهده داشت. ارتش ششم آلمان برای ماهها در محاصره انبوه نیروهای شوروی قرار داشت و در تمام این مدت دلاورانه و با حداقل تجهیزات و آذوقه مقاومت کردند که در نهایت به دستور فیلدمارشال فون پاولوس تسلیم نیروهای شوروی شدند.

در این بین طبعا پیامهای متعدد و مهمی بین فون پاولوس ، فرماندهی ارتش آلمان در استالینگراد و سران دولت آلمان در برلین اعم از آدولف هیتلر و هرمان گورینگ انجامیده.
صحبتهای خیلی جالبی هستند که فکر نمی کنم تا به حال شنیده باشید شون . برای اولین بار به زبان فارسی در اینترنت قرار می گیرند. می پردازیم …

 

نبرد استالینگراد

به ترتیب از راست به چپ: آدولف هیتلر – فریدریش فون پاولوس – هرمان گورینگ

 

نخست از اولتیماتوم روسها (از طرف ژنرال روکوسوفسکی) به نیروهای آلمانی ارتش ششم در محاصره شروع می کنیم. این پیام اولتیماتوم در بامداد روز هشتم ژانویه 1943 برای پاولوس ارسال گردید که به پاولوس خاطر نشان می ساخت که ارتش او به محاصره افتاده است و قادر نیست نجات یابد و یا آنکه از راه هوا به آن اسلحه و مهمات رسد میگفت:

” وضع سربازان شما یاس آور است. آنان از گرسنگی و بیماری و سرما رنج می برند. زمستان بیرحم روسیه هنوز به درستی آغاز نشده است. یخ بندانهای سخت، بادهای سرد و توفانهای برف هنوز در پیش است. سربازان شما لباس زمستانی ندارند و شرایط حیات ایشان از نظر بهداشت وحشت انگیز است… وضع شما نومید کننده و مقاومت بیشتر نابخردانه است.

از این رو به منظور اجتناب از خونریزی بی ثمر، پیشنهاد می کنم شرایط ذیل را برای تسلیم شدن بپذیرید…”

که روسها برای پاسخ 24 ساعت وقت به پاولوس و ارتش ششم دادند. پاولوس بی درنگ پیام را با بی سیم به آدولف هیتلر مخابره کرد که بلافاصله درخواست وی از جانب فرمانده کل رد شد.

روزها مجددا در روز 24 ام ژانویه پیشنهاد تسلیم به پاولوس دادند که پاولوس مجددا بی درنگ این پیام را برای آدولف هیتلر ارسال کرد:

“سربازان مهمات و غذا ندارند… فرماندهی ثمربخش دیگر امکان پذیر نیست… هجده هزار نفر زخمی شده اند بی آنکه هیچ گونه وسیله معالجه و تن پوش و دارو داشته باشند. دفاع بیشتر بیمعناست. سقوط اجتناب ناپذیر است. ارتش تقاضای فوری دارد تا تسلیم شود و بدینوسیله جان سربازان بازمانده را از مرگ برهاند.”

 

پاسخ هیتلر موجود است:

“تسلیم ممنون است. سربازان ارتش ششم، مواضع خود را تا آخرین نفر و آخرین فشنگ حفظ خواهند کرد و با مقاومت قهرمانانه خویش، به تاسیس یک جبهه دفاعی و رهایی جهان غرب، کمکی فراموش نشدنی خواهند نمود.”

 

در حالی که نبرد خونین به آخرین روزهای خودش نزدیک میشد و حلقه محاصره روز به روز تنگ تر می گشت ، روز 28 ام ژانویه ، هرمان گورینگ برای سربازان ارتش ششم یک پیام رادیویی فرستاد:

“پیکاری که ارتش ششم بدان دوام می دهد، در سینه تاریخ ثبت خواهد شد و نسلهای آینده، از دلیری بی نظیری که سربازان ما در نبرد “لنجمارک” و سرسختی و مقاومتی که در جنگ “آلکازار” و شهامتی که در پیکار “نارویک” و ایثار نفسی که در نبرد استالینگراد از خود نشان داده اند، با غرور و مباهات سخن خواهند گفت.”

 

در شامگاه واپسین روز پیکار، یعنی روز 30 ام ژانویه سال 1943 که مصادف با دهمین سال قدرت یافتن نازی ها بود ، گورینگ مجددا پیامی رادیویی به متن زیر نطق کرد:

“تا هزار سال دیگر، آلمانیها از این نبرد (نبرد استالینگراد) با احترام فراوان و هراسی آمیخته به احترام سخن خواهند گفت و بیاد خواهند آورد که به رغم همه چیز، پیروزی نهایی آلمان در آنجا پی ریزی شد… در سالیانی که خواهد آمد، ارواح دلیران ما، درباره پیکار قهرمانانه کرانه ولگا چنین خواهند گفت: هنگامی که به آلمان می روید، بگویید که ما را دیده اید که در استالینگراد غنوده ایم، زیرا شرف و رهبران ما، فرمان دادند که بخاطر عظمت و شکوه بیشتر آلمان جان سپاریم”

 

و در نهایت آخرین پیام از پاولوس به آلمان ، شامگاه آخرین روز ژانویه 1943 به پیشوا فرستاده شد:

“سربازان ارتش ششم، در حالیکه به سوگند خود و از اهمیت عظیم ماموریت خویش آگاه اند، سنگر خود را بخاطر پیشوا و وطن، تا آخرین نفر و آخرین فشنگ حفظ کردند.”
این پیام در حالیست که پاولوس به دروغ به هیتلر گفت که سربازان تا آخرین نفر جنگیدند. در حالی که پاولوس 92 هزار سرباز آلمانی را تسلیم نیروهای شوروی کرد.
ساعت 7 و 45 دقیقه بعداز ظهر ، متصدی دستگاه بی سیم ستاد ارتش ششم نیز، آخرین پیام خود را مخابره کرد:
“روسها پشت در پناهگاه زیرزمینی ما هستند. ما مشغول خراب کردن دستگاه بی سیم هستیم.”
و این آخرین پیام رد و بدل شده بین ارتش ششم آلمان و فرماندهی رایش سوم بود …
این مطلب را پسندیدید؟ می توانید آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید:
27 بار پسنديده شده است

درباره‌ی بابک بدریان

60 نظر

 1. متاسفانه یکی از اشتباهات بزرگ هیتلر همین پافشاری ها و خود رایی هاش بود.
  دوستان می دونم اینجا خیلی ها روی شخص هیتلر تعصب دارن ولی از دید فنی و تاریخی هیتلر اشتباهات زیادی مرتکب شد. مهمترین اشتباهش حمله به شوروی بود در حالی که جبهه غرب هنوز تموم نشده بود. با اون ژنرال های نابغه ای که هیتلر در اختیار داشت می تونست فاتح جنگ باشه، اگه به حرفشون گوش می کرد….

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 13 Thumb down 6

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ می 29th, 2012 8:22 ب.ظ:

  دوست عزیز ما منکر این نیستیم که هر انسانی در عملکرد خودش اشتباهاتی هم مرتکب میشه. متعصب افراطی هم نیستیم که بگیم شخص آدولف هیتلر هیچ اشتباهی نداشته و معصوم مطلق بوده. خیر ما چنین چیزی هیچ وقت نمی گوییم هر که هم بگوید از روی افراط بچه گانه اش می گوید
  اما این موردی که شما اشاره کردید جزء اشتباهات هیتلر نیست. مهمترین فاکتور پیروزی های خارق العاده ارتش آلمان ، تکنیک بلیتزکریگ (حمله غافلگیرانه) بود. دلم می خواست لینک موضوع بهتون بدم اما متاسفانه الان دم دست ندارم. ارتش اتحاد شوروی پیش از عملیات بارباروسا کاملا در حال آماده باش و در حال انتقال نیروهایشان از شرق شوروی به مرزهای غربی شان بودند. امروز دیگر برای همه روشن شده که شوروی قبل از حمله آلمان به شوروی ، قصد حمله نظامی به آلمان را داشته و آدولف هیتلر و ارتش آلمان تنها در این حمله پیش دستی کردند.
  با سپاس از شما دوست گرامی

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 13 Thumb down 1

  [پاسخ]

 2. بله دوست عزیز در کل علت شکست روسیه در اوایل نبرد با المان این گفته شما هم بود ولی ارتش روسیه پتانسیل حمله داره نه دفاع همین بود که در اوایل جنگ شکست خورد با دروووووووووووووود

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 4

  [پاسخ]

 3. در پی حقیقت

  هیتلر موقع مرگش هنوز از چیزهایی سخن اونم رمزوار که حتی نزیکانش هم نمیدونستن…
  اون درمورد یهودی ها حرف میزد…
  او یهودیان رو عامل و سبب جنگ دونست…
  حال..واقعا این مرد بزرگ چی میدونست؟حقیقت چیه؟
  کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 1

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ می 30th, 2012 2:35 ب.ظ:

  با تشکر از نظر خوب شما دوست عزیز
  اطلاعاتی که امروزه از اسرار حزب نازی و آدولف هیتلر موجود هستند شاید یک درصد تمام اطلاعات هم نیستند. اول به این دلیل که پس از جنگ نبودند که بتوانند از خودشان دفاع کنند و حقایق واقعی را بگویند و دوم اینکه در آخرین روزهای حیاتشات بسیاری از مدارک و نامه های مهم شان را از بین بردند و سوزاندند که بعد از تصرفشان توسط نیروهای روسی مور سواستفاده و تحریف قرار نگیرند
  موفق باشید

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 8 Thumb down 1

  [پاسخ]

 4. بابک جان، حرف شما کاملا متین هست، من هم نگفتم که شوروی کشور صلح طلبی بوده، ولی قبول کنید که هیتلر در این جبهه دچار اشتباهات زیادی شد…جنگیدن همزمان در دو جبهه واقعا کار عاقلانه ای نیست از لحاظ نظامی…هیتلر می تونست بعد از نبرد دونکرک انگلستان رو فتح کنه… اون توقف 48 ساعته نیروها در بندر دونکرک و بعد عدم پیشروی به سمت انگلستان اشتباهات فاحشی بود که اگه تصمیمات درستی از سوی هیتلر گرفته می شد جبهه غرب یکبار برای همیشه به پایان می رسید و پس از اون نازی ها می تونستند روی هدف اصلیشون یعنی نبرد با شوروی تمرکز کنند.
  البته این تنها یکی از اشتباهات فاحش هیتلر بود. در طول عملیات بارباروسا و حمله به شوروی هم شاهد اشتباهات بسیار زیادی هستیم، از عدم حمله مستقیم به مسکو گرفته تا پاسخ منفی به درخواست فون پاولوس مبنی بر عقب نشینی از استلینگراد که آغاز پایان آلمان شد و ….

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ ژوئن 2nd, 2012 8:22 ب.ظ:

  با سپاس از نظرات خوب شما دوست عزیز
  دوست گرامی مواردی که شما گفتید رو ما تک تک در تالار گفتمان مان بحث کردیم ، اینجا شاید نتونیم کامل بهشان پاسخ بدیم
  نزدیک به سه چهارم نیروهای آلمانی در جبهه شوروی از بین رفتند. جبهه انگلستان و غرب اصلا قالب قیاس با جبهه شوروی نبودند.
  آدولف هیتلر از اولین لحظه اعلان جنگ انگلستان به آلمان تا آخرین روزهای جنگ جهانی همواره به صلح با کشورهای غربی امیدوار بودند و بارها پیشنهاد صلح ره به دولت انگلستان دادند. نمونه بارزش معاون اول آدولف هیتلر یعنی رودولف هس که شخصا و با هواپیمای شخصی خودش به انگلستان سفر کردند فقط برای مذاکره برای صلح که دولت انگلستان موافقت نکردند و رودولف هس را مانند یک سرباز معمولی به زندان انداختند. نبرد دونکرک هم نمونه ای دیگر از این مورد هست که پیشوا امیدوار بودند بعد از این اقدام شون یعنی آتش بس در این نبرد ، انگلستان کمی نرم تر شود و پیشنهاد صلح را قبول کند البته دلایل منطقی دیگری هم دخیل بودند.
  بخش دوم صحبت تون هم سعی می کنم زودتر پاسخ بدم
  دیگه زمان امتحانات هست و هزار جور مشغله. باید ببخشید دوستان گرامی

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

 5. Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 8

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ ژوئن 3rd, 2012 5:32 ب.ظ:

  دوست عزیز شما حتی قدرت درک این رو ندارید که ببینید این پست که در اون نظرتون رو ارسال کرده اید مربوط به پیامهای هیتلر و گورینگ برای سربازان جبهه استالینگراد هست.
  اون وقت میای اینجا حرفهای بی ربط و پرت و پلا میگی که هیچ ربطی به موضوع بحث ندارند
  برو عزیزم اول دبستانت رو دوباره بخون

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 8 Thumb down 0

  [پاسخ]

 6. وبعدش خبر دارم كه هيلتر گفت اون يه خائن بود و پاولوس هم اطلاعات خوبي در اختيار ارتش سرخ قرار ميده و جان خودشو وسربازو نجات ميده چون سرماي 38 درجه انصافي آدمو داغون ميكنه –

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ ژوئن 3rd, 2012 11:59 ب.ظ:

  بله همین طوره دوست عزیز
  البته این صحبتها مال پس از تسلیم ارتش ششم در استالینگراد هست. این پیامهایی که ما قرار دادیم از زمان محاصره بودن ارتش ششم تا پیشاز تسلیم شدن شون هستند. اتفاقا قصد داریم پیامهای خیلی جالب دیگری هم از سران حزب نازی پس از تسلیم ارتش ششم قرار بدیم که اونها هم فوق العاده خواندنی هستند
  لازم به ذکر است فیلد مارشال پاولوس زمانی که از فرماندهی کل آلمان دستور گرفت به مقاومت ادامه دهد ارتش را تسلیم دشمن کرد به این دلیل او در آلمان نازی خائن محسوب گردید
  با سپاس از شما

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

  [پاسخ]

 7. لطفا منبع این مطالب را هم قرار دهید
  تاریخ بدون منبع که نمیشه ….

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ ژوئن 4th, 2012 8:20 ق.ظ:

  منبعی که خود من ازشان استفاده کردم کتاب “اخگر انقلابها” ترجمه کاوه دهگان انتشارات نوین هست
  نویسنده اصلی کتاب هم جزء خبرنگارانی بوده که از نزدیک در کنفرانسهای سران اروپا در آن زمان حضور داشته

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

  [پاسخ]

 8. به نظر من اشتباه از خود فرمانده المانی بود 92 هزار سرباز حال بدون غذا و سرمای بیش از هد روسیه شاید میتوانستند مسیر تاریخ را تغییر بده حال سربازان روسی هم با المانی ها خیلی تفاوتی نداشت.بزرگترین اشتباه را پاولوس انجام داد 92 هزار سرباز خود یک ارتش است.
  ایا با من موافق هستسد

  Hot debate. What do you think? Thumb up 6 Thumb down 4

  [پاسخ]

 9. Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 6

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ ژوئن 4th, 2012 12:10 ب.ظ:

  وقتی بدون اطلاعات از الفبای نظامی و ارتش صحبت می کنید این گونه صحبتها طبیعی است.
  ارتش 200 هزار نفری ارتش ششم در استالینگراد قریب به 2 میلیون نفر از ارتش شوروی را به خودشون مشغول کرده بودند. طبق آمار تا پیش از نبرد استالینگراد هر یک سرباز آلمانی که کشته میشد معادلش 9 سرباز روسی کشته میشدند.
  بعد از تسلیم ارتش ششم بود که این 2 میلیون نفر تا فتح برلین پیش رفتند

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 0

  [پاسخ]

 10. Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 6

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ ژوئن 4th, 2012 1:08 ب.ظ:

  ما به شخصیتهای تاریخی احترام می ذاریم دوست عزیز
  شما با احترام گذاشتن مشکلی دارید ؟

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 7 Thumb down 0

  [پاسخ]

 11. ابن من حتما مال شبکه من و تو هست با این تعصبش به من گفتنش و انگلیس

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 6 Thumb down 2

  [پاسخ]

 12. سلام دوستان ببینید مهم نیست بقیه چی میگن مهم اینکه پیشوا هیتلر خیلی ادم خوبی بوده و هر چیز بدی در موردش میکن دروغ ودر ضمن ایشون یهودی ها رو که میگن دشمن اصلی مسلمون ها هستیم و مسلمون ها حیوان هستم که احساس میکنن ادمن رو کشت و مهم اینکه شما طرف دار و جان فدای پیشوا باشید و حاضر باشید به خاطر پیشوا جونتون رو بدید اینطوری که دوباره میتونیم شاهد ضحور حذب نازی در سراسر دنیا باشیم به امید چنین روزی تلاش میکنیم
  هایل هیتلر

  Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 2

  [پاسخ]

 13. چی میگی بابا کی مال شبکه ی من و تو است

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 2

  [پاسخ]

 14. برای منتقد
  درسته دوست من 92 هزار نفر هم خیلی زیاده اما اگه المان ها به شوروی امون داده بودن تا فصل زمستون بگذره روس ها خیلی دفاعشون با کمک امریکا قوی میشدو جنگیدن با اون ها سخت میشد البته اشتباهاتی هم رخ داد

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

 15. جناب من هر چند که شما نیم من هم نیستید . کسی حرف از شهامت می زند که خود شهامت داشته باشد نه شما که انقدر ترسو هستید که حتی نام خودتان را هم از ترس مخفی می کنید.
  در مورد شجاعت ادولف هیتلر یک نوشته از سایت ویکی پدیا براتون می گذارم سایتی که متعلق به انگلیس ها است تا ببینید در مقابل شجاعت ادولف هیتلر دشمنانش هم نمی توانند سکوت کنند …..

  (در اوت ۱۹۱۴ جنگ جهانی یکم آغاز و هیتلر برای لشکر باواریا داوطلب شد. او یک سرباز وظیفه فعال بود که به عنوان پیغام آور در فرانسه و بلژیک در معرض دید آتش دشمن خدمت کرد. اگر چه خدمت هیتلر قابل تقدیر بود ولی به خاطر این که تابعت آلمانی او مفقود شده بود هرگز به بالاتر از سرجوخه ترفیع نیافت. او دوبار برای شجاعت در جنگ نشان صلیب آهنی، درجه دو، در دسامبر ۱۹۱۴، و صلیب آهنی، درجه یک که به ندرت به سرجوخه‌ها اعطا می‌شود، در اوت ۱۹۱۸ را دریافت کرد. در مدت جنگ هیتلر یک آلمانی میهن پرست شد، هرچند او تا سال ۱۹۳۲ تابعیت آلمانی نداشت. او در مدت خدمت سربازی اش نقاشی‌های روزنامه ارتش را نیز می‌کشید اما در سال ۱۹۱۶ از ناحیه پای چپ دچار زخمی شد و مدال جانبازان را نیز دریافت کرد و پس از بهبودی مجدداً به جبهه بازگشت.[۷] وقتی که مردم اعتقاد به شکست ناپذیری ارتش آلمان داشتند، آلمان در نوامبر سال ۱۹۱۸ تسلیم شد. هیتلر با شنیدن خبر تسلیم شدن آلمان دچار شوک شدیدی شد. او در آن زمان به خاطر حمله شیمیایی به وسیله گازخردل در بیمارستان صحرایی بود و به طور موقت دچار نابینایی شده بود.) این نوشته کپی ویکی پدیا دانش نامه جهانی متعلق به انگلستان است از صفحه مربوط به ادولف هیتلر بود ،نه گفته من یا کس دیگر که طرف دار نازیسم باشد …..

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 8 Thumb down 1

  [پاسخ]

 16. چی میگی دیوونه ی عوضی من کی اسمم رو مخفی کردم تو تظاهر میکنی که طرفداری اما من 100% حاضرم جونمو واسه حذب نازی بدم

  Hot debate. What do you think? Thumb up 3 Thumb down 5

  [پاسخ]

 17. شما جناب (من) هستید؟
  با این نوع حرف زدنت طرف دار نازیسم هستی؟

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 0

  [پاسخ]

 18. ایکاش در مورد سخنرانی هیتلر در مذمت رفتار بزدلانه مارشال پاولوس هم مینوشتید .
  تسلیم شدن پاولوس ضربه سنگینی به ماشین جنگی هیتلر وارد کرد خصوصا از این ناحیه که روسها حداکثر استفاده تبلیغاتی را ازین رویداد کردند و این تسلیم خط جبهه ارتش المان را انقدر به عقب برد که حتی از خط جبهه ارتش جنوب و قبل از حمله نیز عقب تر رفت که باعث تضعیف روحیه سربازان المانی شد .
  جالبه بدونید پاولوس در چهاردهمين سالروز تسليم در استالينگراد و در سال 1957 درگذشت .در حالیکه میتوانست شهادت در راه وطن و در کنار سربازانش را به یک حماسه تبدیل کند .
  کسانیکه از این تسلیم خفت بار حمایت میکنند و میگویند هیتلر متعصب بود بهتره بدونند که ارمغان این تسلیم ننگین این بود که در طی چند روز بعد از تسلیم بیش از نیمی از از 91 هزار سرباز به اسارت رفته المانی فقط در مسير راهپيمائی به سوی اردوگاه های سيبری فوت نمودند و بسياری از آنان در اردوگاههای سيبری درگذشتند و فقط نزديک به هزار تن از 91 هزار سرباز اسير در استالينگراد به خانه بازگشتند. و تسلیم شدن هم جان سربازان او را نجات نداد. این از سرنوشت اسرا
  و اما خود مارشال هم بعدها به انتقاد از رژيم نازی پرداخت و به عضويت کميته ملی آلمان آزاد درآمد و خواهان تسيم آلمان شد. او در دادگاه نورمبرگ به عنوان شاهد فعاليت نمود و در سال 1953 به آلمان بازگشت و به عنوان مامور مخصوص اتحاد شوروی برای جنايات جنگی منصوب شد و در آلمان شرقی سکونت نمود.در اواخر سال 1956 مارشال پاولوس به بيماری عصبی فلج پيشرونده موسوم به MND مبتلا گرديد و سرانجام بطور کامل فلج شد. او در روز يکم
  فوريه 1957 و دقيقا در چهاردهمين (سالروز تسليم در استالينگراد!!) درگذشت.
  حالا خودتان این سرنوشت خفت باری که او برای خود و سربازانش رقم زد را مقایسه کنید با حالتی که تا اخرین نفس در مقابل دشمن ایستادگی میکردند. کدام بهتر بود ؟.
  البته برای یک عده لیبرال بی غیرت تسلیم و وادادگی بهتر است.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 11 Thumb down 1

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ آگوست 2nd, 2012 3:09 ب.ظ:

  اتفاقا دوست عزیزم مطلبش رو نوشتم. پیامهای سران نازی و آدولف هیتلر پس از تسلیم ارتش ششم
  بسیار بسیار جالب و شنیدنی است چون شخص هیتلر یک سری پیش بینی هایی را می کنند که بعدا دقیقا به حقیقت می پیوندند
  حتما به زودی قرارش خواهیم داد

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 0

  [پاسخ]

 19. Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 6

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ آگوست 2nd, 2012 7:48 ب.ظ:

  دوست عزیز این از کوته فکری و سطحی نگری شماست که این طور فکر می کنید البته با پوزش
  هیچ جای این سایت ما چنین چیزی نگفتیم که قصد راه اندازی حزب یا فعالیت سیاسی داریم.
  این سایت به عنوان یک منبع برای تاریخ دوستان فعالیت می کنه

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 6 Thumb down 1

  [پاسخ]

 20. با اجازه از بابک عزیز.
  همانطور که جناب بدریان اشاره کردند این حرف شما ناشی از سطحی نگری و کم اطلاعی شما از اوضاع سیاسی جهان و خصوصا عدم درک صحیح شما نسبت به تفکر ناسیونال سوسیالیسم است .
  حزب نازی (ناسیونال سوسیالیسم) یک تفکر سلطنتی و پادشاهی نیست که شخص محور باشد و با مرگ پادشاه از اساس نابود شود و به تاریخ بپیوندد بلکه یک تفکر و ایدءولوژی است که شخص رهبر یا همان پیشوا پرچمدار این حرکت و سازمان دهنده این تفکر و هدایتگر ان در جهت صحیح ان است لذا رایش و ارتش او صرفا پرچمدار این حرکت عظیم بودند . از انجاست که خود شخص هیتلربدرستی به قابلیت و ظرفیت هزاران ساله این تفکر اشاره کرد. حال اگر در دنیای ذوب شده در تفکر لیبرال امروز که زاییده صهیونیزم است کسی پیدا نمیشود که توان برداشتن این پرچم را داشته باشد دلیل بر ناکارامدی و اضمحلال ان نیست بلکه این توده ها هستند که هنوز به قابلیتها و توانمندیهای خود باور ندارند و مقهور هیمنه پوشالی و توخالی غرب لیبرال هستند و اعتماد به نفس خود را بکلی از دست داده اند .
  لذا اگر روزی فرا برسد که یک ملت هویت حقیقی و تاریخی خود را بازیابد و به توانمندیهای خود باور داشته باشد و کمر غیرت و همیت راببندد تحت لوای یک رهبر و پرچمدار شجاع و مقتدر و ثابت قدم خواهید دید که تفکر ناسیونالیسم + سوسیالیزم چه ظرفیتهای اعجاب انگیزی خواهد داشت .
  در اخر به شما توصیه میکنم که تاریخ را بیشتر مطالعه کنید و فقط جلوی پایتان و زمان حال را نگاه نکنید و تسلیم شرایطی که توسط نظام سلطه به امثال شما میشود نشوید شک نکنید که این لیبرال سرمایه داری که فرزند نامشروع قوم یهود است محکوم به نابودی است چون بر شالوده هرزگیها و فراموشیها و وادادگیهای امثال من و شما بنا نهاده شده و اگر روزی رسد که بخودمان بیاییم و خود را از قید بردگی سرمایه داران یهود رها کنیم به لطف خداوند نظام فریبکاری از هم خواهد پاشید.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 14 Thumb down 2

  [پاسخ]

 21. Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 6

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ آگوست 3rd, 2012 12:31 ق.ظ:

  دوست عزیز متاسفانه شما هیچ یک مطالب مهم سایت و معرفی سایت ما را نخوانده اید برای همین دچار قضاوت اشتباه شده اید.
  لطفا این لینک را که درباره سایت است بخوانید در آن صفحه راجع به اهداف و برنامه های سایت به روشنی توضیح دادیم:
  http://www.nazicenter.ir/about-us
  با سپاس از شما

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 6 Thumb down 1

  [پاسخ]

 22. اون مطلب رو خوندم تا حدود زیادی قانع شدم . خیلی ممنون دوست عزیز

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ آگوست 3rd, 2012 8:03 ق.ظ:

  موفق باشید دوست عزیز

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

  [پاسخ]

 23. خوب … من از اول تا اخرین نظرها رو با دقت خوندم…اینکه پیامهای پاولوس رو به برلین و شخص هیتلر در این صفحه گذاشتین هم خیلی برام جالب بود ….اما برای بعضی از دوستان که هنوز اطلاعات تاریخی رو که تو سایت داده میشه و متاسفانه قدر نمیدونن نمیدونم …من 40 سال دارم وبا خیلی ها که جنگ جهانی رو به چشم دیدن یا رو در رو از خاطراتشون پرسیدم و یا کتابها شون رو خوندم .
  من1 پیشنهادی برای عزیزانی که اطلاعات کمی دارند داشتم….
  لطف کنید کتاب {قلب لشکر ششم} رو مطالعه کنید…این کتاب از زبان یکی از معدود سربازان رایش که تونسته زنده از جهنم استالینگراد بیرون بیاد نوشته شده …فقط خواهشا عزیزانی که دل رحم و رقیق القلب هستن توصیه میکنم از خوندنش صرف نظر کنن که بعدا به من حقیر لعنت نکنن…و در اخر من هم با تسلیم شدن لشگر 6 مخالفم…

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ آگوست 17th, 2012 1:33 ب.ظ:

  مرسی از شما دوست عزیز
  ولی تا الان نام کتاب “قلب لشگر ششم” رو نشنیده بودم
  آیا این کتاب ترجمه شده است ؟ یا فقط به زبان اصلی هست؟

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  [پاسخ]

 24. در سالهای دور من این کتاب رو ترجمه شده و کاملا فارسی خوندم فکر میکنم اوایل دهه 60 شمسی بود . متاسفانه الان چون اکثرا دنبال رمانهای انچنانی عاشقانه اند ….جزء کتب کمیاب بازار شده…..اونموقع بدلیل جنگ{ایران و عراق} وتشویق جوانان به جنگ کتابهای زیادی به فارسی برگردانده شد…و متاسفانه من این کتاب رو دیگه نتونستم گیرش بیارم ….

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  [پاسخ]

 25. از نظر من هیتلر یک احمق بیش نبود پافشاری او برای حمله به قفقاز و استالینگراد بدون توجه به نظرات مارشال هایش یه تصمیم احمقانه بود.
  از نظر من بزرگ ترین اشتباه هیتلر را در حمله نکردن به مسکو دانست در صورتی که ارتش روسیه پاره پاره شده بود و ضربه زدن به سر مار یعنی مسکو ضروری بود اما هیتلر احمقانه نظر ژنرال هایش رو رد کرد

  Hot debate. What do you think? Thumb up 4 Thumb down 5

  [پاسخ]

 26. شما دوست عزيز معلومه كه از هيتلر چيز ي نميدونيد درحقيقت مطالعتون پايينه .چون هيتلر جانش روبخاطر كشورش داد.چه دلاوريهايي در جنگ جهاني اول انجام نداد كسي كه چندين شب وروز بيماربود چون كشورش شكست خورد چشماش براي مدتي كور شد براي كشورش كسي كه خدمت به وطن وجنگ به خاطر وطن روعشق حقيقي ميدانست آيا همچنين شخصي ترسوست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 6 Thumb down 0

  [پاسخ]

  بابک بدریان پاسخ در تاريخ سپتامبر 1st, 2012 9:23 ب.ظ:

  متشکرم از شما آقا مجتبی عزیز

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

  [پاسخ]

 27. هايل هيتلر .درود وسلام بر روح مقدس هيتلر بزرگ شاه شاهان آزادمرد آزادمردان.درود بر كساني كه جانشان خونشان رابخاطر نژاد آريايي ووطن داده اند واقعا محمد جان نميدانم دنيا به چه سمتي ميرود كجاست اون اراده آريايي كجايند فرزندان كوروش هيتلر بزرگ دركتاب خود بي اراده اي رو بدترين چيزي خواند كه يك شخص ميتواند داشته باشد حتي دركتاب نبرد من فرموده بود اگر كسي بهترين هوش وعلم راداشته باشد ولي اراده نداشته باشد محكوم به فناست اين روميخواهم عرض كنم خدمتتون كهواقعا چطور يه عده آدم كم مطالعه ونا آگاه كه خودشون رو آريايي وايراني ميدانند به اين مرد بزرگ توهين ميكنند.

  Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 1

  [پاسخ]

 28. درود بر پيشواي آريايي ها
  از قديم رسم بوده کسي که پيروز ميشه تاريخ رو مينويسه و اين تهمت ها در مورد نسل کشي يهودي ها هم همينطوريه، من فکر ميکردم هيچکس به ما به غير از خودمون کمک نميکنه ولي وقتي در مورد کمکهاي مهندس و زير ساختي هيتلر به ايران خوندم شگفت زده شدم، در عوض انگليسي ها هميشه استعمار ميکردن و حتي نسل کشي در زماني که از مواد غذايي ايرن براي جبهه روسيه ميبردند . اگر از تاریخ عبرت نگیریم باید منتظر باشیم تا مایه عبرت سایرین گردیم
  و در آخر دوستان يادي از قهرمانان داخلي مثل ليث صفاري،اريو برزن،بابک و صدها تن ديگر که روحشن شاد

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

  [پاسخ]

 29. لعنت بر فون پاولوس،خسته نباشید

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 2

  [پاسخ]

  SINA پاسخ در تاريخ اکتبر 10th, 2012 9:10 ق.ظ:

  سلامت باشید

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 1

  [پاسخ]

 30. همینطور که در ایران قدر امیر کبیر ندونستن تو المان قدر اروین رومل بزرگ ندونستن اگه هیتلر قدر یه نخود به این ژنرال اهمیت میداد و ساپورتش میکرد دنیارو فتح کرده بود.وقتی میبینم کار از کار گذشته المان شکست خورده همه چی نابود شده اعصابم بدجور خورد میشه تو گذشته زندگی کردن بد دردیه.درود بر اروین رومل بزرگ روحش شاد.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 1

  [پاسخ]

 31. نژادبرتراريايي

  احتمالاتوغيراريايي هستي ياافغاني ياعربي چون پيشواتمام عمرخويش روصذف نژاداريايي هاكرداگرپيشواپيروزميشدوضع ايران اين نبودالان اينقدرامريكاواسرائيل زورنميگفتندچون همشون نابودشده بودندخاك برسريهودي پرستت ازلحن حرف زدنت معلومه روحيه مستعمرگي قوي داري حتي 1گرم عقل وشعورنداري كه بفهمي هيتلركه بودوبراي چي جنگيدبراي كي جنگيد

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

 32. نژادبرتراريايي

  البت هاشتباه نكنيدمنظورم بااون خائن اميروارسلان بودبابك جان نظرات توهين اميزبه پيشوارومنتشرنكن

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

 33. سلام عرض میکنم خدمت مدیر محترم انجمن جناب آقای بدریان خواستم از شما تشکر کنم بابت مطالب زیباتون از حزب نازی به خصوص سرورم هیتلر که علاقه خاصی به این شخصت بزرگ دارم سوالی داشتم از خدمتتون که آیا هیتلر به نظر شما با حمله به شوروی دچار اشتباه شده؟

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

  [پاسخ]

 34. بابک جان اونی که شما می گی بلیتز کریج بود نه بلیتز کریگ دوما در هنگام حمله به شوروی سپاه ششم +نیروهای تکمیلی که شامل ارتش های پیاده می شد به سمت استالینگراد حرکت کردند اما با مشاهده پیروزی سپاه ششم نیروهای تکمیلی به جنوب رفته تا به اذربایجان که صحنه اصلی نبرد بود بروند و نفت به دست اورند.

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

  [پاسخ]

 35. ای خدا هیتلربفرست راحت شیم

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

  [پاسخ]

 36. همه نژاد ها برابرند . همه انسان ها برابرند مهم نیست مال چه نژادی باشند . هیتلر نژاد پرست بود و نژاد آریایی رو برتر از بقیه می دونست که خیلی بده

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 1

  [پاسخ]

 37. یادت رفت بگی من به جات میگم : شاید یه انگلیسی تفرقه انداز و یا یه آمریکایی جنگ راه انداز و یا یه اسرائیلیه نسل برانداز ….

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

 38. به این نمیگن نژاد پرستی بهش میگن اصلاح نژاد . یعنی افرادی که قابلیت خدمت به کشور رو دارن باقی میمونن . خودت آلمان الان رو نگاه کن میبینی که هیتلر چه خدمتی بهشون کرده . اگه اون ناخالصی ها تو نژادشون بود هرگز آلمان نمی شد دومین اقتصاد بزرگ جهان .
  اصلا تو فقط تیم فوتبالشو نگاه کن خودت میفهمی

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 0

  [پاسخ]

 39. با سلام.لعنت به روح ژنرال پاولوس.اگر به اندازه ي نوك سوزن،كمي جرات و شجاعت داشت الان استالينگراد ميشد:مقتل بلشويك ها و تمامي كمونيستهاي خبيث.ژنرال پاولوس با اين خيانتي كه به ارتش آلمان كرد،مملكت خودش را به ورطه ي نابودي كشانيد.اميدوارم كه ديگر از اين فيلد مارشال هاي تقلبي در جهان پيدا نشود.با تشكر

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 7 Thumb down 0

  [پاسخ]

 40. دوستان میدونید چرا هیتلر مستقیم به مسکو نرفت چون نمی خواست اشتباه ناپلئون را تکرار کنه چون هنوز تعداد زیادی از لشکر روس در اکراین بلارووس لهستان بودند و هیتلر باید برای فتح مسکو جا پایش را محکم میکرد حالا هی بگین هیتلر احمق است بلکه برعکس احمق کسانی هستند که بدون اگاهی حرف میزنند

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

 41. ببین شرایط جنگ تو سرما رو در نظر بگیرسربازهای خسته و گرسنه
  ولی باید بگویم هیتلر خودش هم مقصر اصلی بود موقعیت جغرافیای هر منطقه از ارکان اصلی است که او به این مسئله توجه نکرد

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

  [پاسخ]

 42. با سلام 1-حمله به یوگوسلاوی زمان حمله به شوروی را تاخیر و به زمستان انداخت. 2-پاولس افسر دفتری بود و بدترین انتخاب بود. 3-مارشال گورینگ که در پاریس و دچار اعتیاد بود قول رساندن همه تجهیزات را از هوا داد و یکی ازعوامل بزرگ نابودی لشگر ششم تمام شدن مهمات دارو و غذا بود. 4-مارشال بک با دلایل از هیتلر خواست به پشت رودخانه عقب نشینی و پس از زمستان حمله کنند هیتلر ابتدا پذیرفت و … اینگونه لشگر ششم در محاصره چهار میلیون سرباز روس قرار گرفت. 5-دمای هوا در انسال تا منفی 50 و 55 درجه سقوط کرد اما سربازان المانی بدون غذا لباس دارو …. نه ماه تمام دلاورانه با چهار میلیون روس جنگیدند. 6-پل پیروزی یا ایران که مسیر کمک به شوروی بود عامل اصلی نتیجه نبرد بود بعنوان مثال فقط یکصدو چهل هزار دستگاه جیپ امریکایی در این مدت تحویل روسها شد. 7-تلفات المانها 150000 نفر و روسها حدود یک میلیون دویست هزار نظامی و حدود دو میلیون غیر نظامی تخمین زده شده. 8-عامل اصلی نتیجه جنگ جهانی ورود امریکای تازه نفس باقدرت عظیم کارخانه هایش و صدها هزار سرباز به صحنه نبرد در مقابل سربازان خسته و تجهیزات فرسوده المان. 9-در خاتمه با توجه به تلفات دو طرف پوچی فیلمهای غربی و شرقی و قهرمان سازی های دروغین انان بیشتر برملا میشود.

  Like or Dislike: Thumb up 3 Thumb down 0

  [پاسخ]

 43. دوستان یک سوال دارم. آیا در آلمان کنونی به عقیده حزب نازی و شخص پبشوا مبنی بر ضرورت ازدواج آلمانی با آلمانی و خوداری از ازدواج با مهاجران جهت حفظ نژاد اصیل آلمانی عمل میشود یا دیگر این موضوع برایشان اهمیتی ندارد؟؟و اینکه محبوبیت هیتلر و عقاید حزب نازی در میان مردم آلمان اکنون به چه میزان است

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  [پاسخ]

  Soshiyans پاسخ در تاريخ جولای 17th, 2014 4:33 ق.ظ:

  خیر دوست من …
  این طور نیست …

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 0

  [پاسخ]

 44. عجیب است که در هر شکست یک تمدن بزرگ نقش اصلی را خانئنین داخلی ایفا کرده اند!نمونش فتح ایران توسط عرب ها یا حمله شوروی وانگلیس از شمال وجنوب واشغال ایران که باعث قحطی بی نظیر وکشتار میلیون ها نفر ایرانی شد!
  در جنگ استالین گراد که روس ها وانگلیس ها ان را فتح الفتوح می نامنند وبعد از ان بود که المان هر روز عقب رفت وعقب رفت تا شکست خورد نقش یک خائن به نام فون پالوس به چشم می خوره که با داشتن92 هزار نیرو تسلیم شد ما در همین جنگ هشت ساله خودمان بار ها وبارها یک گردان جلوی ده ها گردان تمام زرهی مقاومت کردند نمونش شهید باکری!که با کلاش وار پی جی تیپ های تمام زرهی رو زمین گیر کرد!ومانع پیشروی انان شد!خیانت پاولوس یکی از دلایل اصلی افول المان بود.واقعا با 90 هزار سرباز خیلی کار می توان کرد برای مثال جمعیت کل گروه داعش حد اکثر سی هزار نفر بود نه تانک داشتند نه هواپیما نه هلی کوپتر ولی چند سال است دمار ارتش مکانیزه سوریه وعراق رو دراوردند!

  Like or Dislike: Thumb up 2 Thumb down 0

  [پاسخ]

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>