درباره نویسنده

مطالب مرتبط

8 Comments

 1. 1

  ناصر

  صلیب شکسته خیلی قبل تر از دوره نازی ها استفاده می شده و در هند باستان هم بوده و امروز هم نمادی در ان کشور هست.این نماد در بسیاری از نقاط دنیا امروز استفاده می شود.چه در گذشته و چه در حال از این نماد استفاده می شده و ربطی به المان نازی نداره چون این نماد نشان رسمی حزب ناسیونال سوسیالیست المان بوده و بعد جزو پرچم و ارکان رسمی ان کشور شده-دلیل شهرت صلیب شکسته به دلیل استفاده المان نازی از ان بود و گرنه قبل از ان شهرتی نداشت و امروزه نیز بیشتر به عنوان نماد نازی شناخته می شود در صورتی که هیچ انحصاری به نازی ها نداشت و هر گرو و هر کسی می توانست از این نماد به هر دلیلی استفاده کند و خوب صلیب شکسته زیبائی هم داشت و این اکثرا دلیل استفاده از ان بود بنابراین یک نماد انحصاری مربوط به نازی ها نیست و استفاده ان برای هر چیزی و هر جائی امکان دارد.

  Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 2

  [پاسخ]

  Erwin پاسخ در تاريخ دسامبر 15th, 2016 1:50 ق.ظ:

  درود،
  بله دوست عزیز بیشتر افراد آگاه از تاریخ و یا مخاطبین نازی سنتر تاریخچه صلیب شکسته (گردونه مهر) رو می دونن، و از پیشینه چند هزار ساله این نماد معنوی یا همان سواستیکا اطلاع کافی دارند. از چین و هند باستان گرفته تا ایران و بین النهرین و اروپای باستان. در این رابطه نیز در تالار گفتگوی نازی سنتر مقالات مفصل و جامعی وجود دارد. مطلب قابل توجه در مقالاتی مثل (کریت موتور آمریکا) بررسی و جستجو پیرامون این است که در (تاریخ معاصر) چه گروه و افرادی و در چه کشورهایی (مجدد) گردونه مهر رو مورد توجه قرار داده و به عنوان نماد برگزیدند.

  Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 1

  [پاسخ]

  پاسخ دادن
 2. 2

  زيكفريد

  ﻧﺸﺎﻥ ﺻﻠﻴﺐ ﺷﻜﺴﺘﻪ ﻧﺸﺎﻁ ﻛﺮﻓﺘﻪ ﺍﺯ ﻧﺒﺮﺩﻫﺎﻱ ﻓﺮﺩﺭﻳﻚ ﻛﺒﻴﺮ ﺩﺭﻗﺮﻥ 18 ﻣﻴﺒﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﺎ ﺍﺗﺮﻳﺶ ﻛﻪ ﺑﺨﺶ ﺳﻴﻠﺰﻯ ﺍﺯ ﺑﺮﻭﺱ ﺭﺍ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﻭﺍﺭﺩ ﻧﺒﺮﺩ ﺷﺪ ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﺻﻠﺢ ﻧﻤﻮﺩ و ﺳﺒﺲ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﺑﻌﺪ 1758 ﻣﻴﻠﺎﺩﻯ ﺑﺎ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﻧﺒﺮﺩ ﻧﻤﻮﺩ و ﺑﺎ ﻫﻤﻴﻦ ﺭﻭﺵ ﻭﺗﺎﻛﺘﻴﻚ ﺑﻪ ﺳﺮﺍﻍ ﺷﻮﺭﻭﻱ ﻭﺳﻮﻳﺪ ﺭﻓﺖ ﺑﺎ ﻳﻜﻰ ﺻﻠﺢ ﻭﺩﻳﻜﺮﻯ ﻧﺒﺮﺩ ﻧﻤﻮﺩ ﻭﺍﺧﺮ ﺑﻪ ﺳﺮﺍﻍﺳﻮﻳﺪ ﺭﻓﺖ و ﺍﻳﻦ 4ﻛﺸﻮﺭ 4 ﺭﺍﺱ ﺻﻠﻴﺐ ﻣﻴﺒﺎﺷﻨﺪ و ﺑﻴﺸﻮﺍ ﻧﻴﺰ ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﻋﻠﺖ ﻧﺸﺎﻥ ﺻﻠﻴﺐ ﺷﻜﺴﺘﻪ ﺭﺍ ﺑﺮﻛﺰﻳﺪ ﻛﻤﺎ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺩﺭ ﺟﻨﻚ ﺩﻭﻡ ﻧﻴﺰ ﺑﻴﺸﻮﺍ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﺎ ﺷﻮﺭﻭﻯ ﺻﻠﺢ ﻧﻤﻮﺩ و ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻏﺮﺏ ﺑﺎ ﺷﻮﺭﻭﻯ ﻭﺍﺭﺩﻧﺒﺮﺩ ﺷﺪ ﻭﺣﻴﻒ ﻛﻪ ﻣﺘﺤﺪﺍﻥ ﺧﻮﺑﻲ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﺩﺭﻭﺩ ﺑﺮ ﺑﻴﺸﻮﺍ

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 1

  [پاسخ]

  پاسخ دادن
 3. 3

  Edward kenyway

  صولا سواستیکا یا گردونه در هر فرهنگ و تمدن معنای خودش رو داره و در اکثر تمدن ها هم وجود داره
  نماد رعد (تور ، خدای اسکاندیناوی که توسط پاگان های آلمان هم پرستیده میشه) نماد چهار عنصر ، نماد خورشید ،نماد نژاد اریا و (در تمدن شرق) انرژی مثبت
  اینی که بگیم از شرکت اتومبیل سازی کریت یا حزب ناسیونال سوسیالیست آمریکا گرفته شده بسیار مزحک ه
  امروزه متاسفانه از این “مورخین” نخبه و “معتبر” زیاد دیده میشه
  احتمالا فردا یکی از همین دوستان هم کشف خواهند کرد که
  هیتلر بازی هاکی روی یخ دوست داشته و یک بار بطور مخفیانه به کانادا رفته و بازی تیم سواستیکاهای ویندسور رو تماشا کرده ، تحت تاثیر قرار گرفته و برای نماد حزب ش انتخابش کرده و به درکسلر پیشنهادش داده

  نماد سواستیکا از قبل از جنگ جهانی یا… کاملا شناخته شده بوده و نماد ملی خیلی از کشورها…
  و نکته ای دیگر…
  وقتی حرف از ایدئولوژی یا حزب ناسیونال سوسیالیست زده میشه منظور چیزیه که از سال 1920 به بعد به وجود اومد… در واقع ایدئولوژی ناسیونال سوسیالیسم در آلمان 1920 بوجود اومد ، نه قبل از اون
  وقتی حرف از حزب ناسیونال سوسیالیست آمریکا زده میشه
  حزبیه که جورج لینکلن راکول در 1959 بوجود آورد …
  نه چیزهای دیگری که صرفا ممکنه تشابه اسمی یا عقیده ای داشته باشند

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 1

  [پاسخ]

  Erwin پاسخ در تاريخ دسامبر 25th, 2016 8:46 ب.ظ:

  درود،
  دوست گرامی متاسفانه شما از این مطلب و ذکر بخشی از تاریخ صلیب شکسته در (((تاریخ معاصر))) برداشت سطحی و اشتباهی کردید! اگر نظرات داد شده بالا (شبیه نظر شما) و جواب داده شده رو می خواندید متوجه می شدید! مجدد عرض می کنم تا شما هم متوجه بشید:
  تاریخ گردونه مهر یا صلیب شکسته کاملا مشخصه و افرادی که در این سایت مطلب و مقاله ارائه می دهند به اندازه شما و دیگر عزیزان از تاریخچه صلیب شکسته اطلاع دارند!
  این مقاله و مقالات مشابه تاریخ استفاده مجدد و توجه دوباره به صلیب شکسته در ((دوران معاصر)) یا همون (تاریخ معاصر) یعنی 200 سال گذشته رو مدنظر قرار داده تا بررسی بشه کدام حزب یا فرد یا موسسه و در کدام کشور مجدد صلیب شکسته رو باردیگر استفاده کردن و از پیشینه باستانی اون بهره بردن، پس فرمودید: (اینی که بگیم از شرکت اتومبیل سازی کریت یا حزب ناسیونال سوسیالیست آمریکا گرفته شده بسیار مزحک ه) دلیل بر کم دقتی و برداشت عجولانه شماست!! در مقاله چنین ادعایی نشده! چون مردم عام با توجه به تاریخ رایش سوم و آلمان نازی فکر می کنن نشان صلیب شکسته متعلق به آن دوران است پس برای مخاطبین قابل توجه هم هست که در ((دوران معاصر)) قبل تر از نازی ها افراد و گروه ها دیگری هم از این نشان استفاده کرده اند. این مقاله برای بالا بردن سطح آگاهی از تاریخ این نشان در دوران معاصر ارائه شده.
  حالا اگر هم افرادی از این مقاله برداشت اشتباه بکنن و فکر کنن منظور این بوده که شرکت کریت موتور آمریکا ابداع کننده و اولین استفاده کنند از نشان گردونه مهر هست، که مشکل از سطح اطلاعات پایین این افراد هست!
  اول دوستان دقت کنن به جایگاه مطلب پس از کمی تعمق سپس از بار نمک اندود گفتار و طبع شوخشان نهایت استفاده رو ببرن!

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 1

  [پاسخ]

  پاسخ دادن
 4. 4

  Edward kenyway

  دوست عزیز بهتره قبل از پاسخ دادن ، مقاله خودتون و پیام من رو با دقت بخونید
  بنده نگفتم که شما میگید شرکت کریت ابداع کننده سواستیکاست یا…
  بنده میگم این مزحکه که بگیم
  “صلیب شکسته و حتی نماد (SS) از جامعه ی “ناسیونال سوسیالیست آمریکا “سرچشمه گرفته است و پس از آن توسط دیگر کشورهایی همچون: دولت روسیه تزاری یا آلمان نازی مورد استفاده قرار گرفته”
  یا
  “آدولف هیتلر پس از دیدن نشان صلیب شکسته بر خودروهای Krit این نماد را برای حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان برگزیده باشد.”
  مثالهایی هم که اوردم برای نشون دادن تاریخچه سواستیکا نبود
  بلکه میخواستم بگن صلیب شکسته نمادی ناشناخته نبوده
  که هیتلر بعد از دیدن محصولات کریت تحت تاثیر قرار گرفته باشه یا…

  Like or Dislike: Thumb up 1 Thumb down 1

  [پاسخ]

  Erwin پاسخ در تاريخ دسامبر 31st, 2016 6:29 ب.ظ:

  ابتدا عرض کنم بهتر بود در درج نظر از لحن مناسب استفاده کنید، و اینکه کاملا درست پاسخ گرفتید…
  و اینکه مجدد مطالعه کنید: اولا این متن برگرفته از منابع خارجی هست و دیگر اینکه مواردی که شما اشاره کردی در مقاله به عنوان احتمال گفته شده نه اتفاق صد در صد! گفته آیا ممکنه شخص آدولف هیتلر با دیدن نشان صلیب شکسته بر خودروهای کریت آمریکا ذهنیت استفاده از این نشان در ذهنشون جرقه زده باشه؟ شاید آری شاید هم نه! استفاده از نماد اس اس و صلیب شکسته هم اگر اولین بار طبق تحقیقات مستند در جامعه آمریکا بوده پس باید قبول کرد سرچشمه استفاده و ابتکار بکارگیری این نشان ها آمریکا بوده!

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 2

  [پاسخ]

  پاسخ دادن
 5. 5

  sp

  جالب بود

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 1

  [پاسخ]

  پاسخ دادن
 6. 6

  شهرام همافر

  امروز بالاخره تونستم این گردونه ی مهر اریا یا همون صلیب شکسته رو پیدا کنم و خریدمش رو یه پرش نوشتم هایل هیتلر رو یکی دیگش نوشتم ناسیونال رو یکی دیگش نوشتم سوسیالیسم رو اخریشم نوشتم 88 البته همه به لاتین

  Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 2

  [پاسخ]

  پاسخ دادن

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

All rights reserved for NaziCenter Group, Copyright© 2011-2016